Elektryczne bujaczki dla niemowląt

Zanim dziecko zacznie bawić się na huśtawce z opony czy na jakiejkolwiek innej znajdującej się w ogrodzie lub na placu zabaw może korzystać z czegoś bardziej odpowiedniego dla niemowlaków, czyli z elektrycznego bujaczka.

Co prawda zdania co do używania elektrycznych huśtawek i bujaczków w przypadku maluszków są podzielone, jednak wielu rodziców bardzo je sobie chwali. Takie urządzenie często traktowane jest jako huśtawka do uspokajania lub usypiania. Niektóre z nich są dosyć spore, bo zaopatrzone są dodatkowo w różne zabawki. Mogą to być wiszące zwierzątka, które kręcą się w kółko, zwisające gryzaczki lub małe przytulanki, które można ściągnąć. Są to huśtawki z muzyką. Zwykle można ustawić wybraną melodię oraz jej głośność. Poza tym istnieje możliwość huśtania dziecka z różną siłą i w dwóch kierunkach, a także zmieniania ustawień fotelika. Jeżeli kogoś kusi zakup takiego urządzenia, ale zniechęca go cena powinien poszukać używanych huśtawek, które są dosyć tanie.

Poza tym zawsze można kupić po prostu leżaczek bujaczek, który jest mniejszy, mniej skomplikowany i oczywiście tańszy. Istnieje wersja bez żadnych „atrakcji”, ale również taka, która dzięki zasilaniu na baterie buja dziecko bez ingerencji rodzica. Wystarczy tylko nacisnąć guziczek. Taki fotelik-bujaczek można łatwo przenosić w różne miejsca. Służy też często po prostu jako miejsce do siedzenia dla niemowlaka, kiedy mama chociażby gotuje obiad. Większość bujaczków ma możliwość dostosowywania ich funkcji i zalet do wieku dziecka. Jeśli chodzi o malutkie dziecko, to można używać go jako rodzaju kołyski. Dla szkrabów zainteresowanych światem już nieco bardziej zmienia się ustawienie bujaczka, tak żeby dziecko mogło przyjmować bardziej siedząca pozycję. Poza tym dodaje się kolejne zabawki, które mogą interesować niemowlaka na różnych etapach jego „dorastania”. Podobno zdarza się tak, że jeśli ktoś był często bujany jako niemowlę, to wyjątkowo to lubi także jako dziecko, a nawet dorosła osoba. Kupując więc elektryczny bujaczek można już mieć w perspektywie montowanie podwieszanej huśtawki w pokoju dziecka.