Huśtawka z daszkiem, drabinką, zjeżdżalnią

Niemowlakowi wystarczy elektryczny bujaczek i od razu jest spokojniejszy oraz zadowolony. Natomiast starsze dzieci mają już zdecydowanie większe potrzeby i wymagania. Chcą huśtawek, na których można się wysoko huśtać, zjeżdżalni, drabinek oraz innych atrakcji.

Na każdym placu zabaw znajduje się przynajmniej kilka obiektów, na których dzieci mogą się wyszaleć. Natomiast jeśli ktoś posiada wystarczająco duży ogród, to może zorganizować w nim przynajmniej huśtawkę dla swoich pociech. Jednak, żeby zabawa była jeszcze lepsza warto postawić huśtawkę, która jest połączona z drabinką. Jeżeli wykonuje się ją samodzielnie, to do belek stanowiących jeden z boków huśtawki trzeba przymocować szczebelki oraz oczywiście zamontować słupy również z drugiej ich strony. Rzeczywiście samodzielne zaprojektowanie i wykonanie huśtawki z drewna nie jest bardzo skomplikowane. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś się na tym zna. Wymaga jednak zawsze pewnego wysiłku. Zrobienie huśtawki z drabinką wymaga jeszcze więcej pracy, nie mówiąc już o wersji z wieżą. Tego typu zestawy można też kupić w sklepie.

Kiedy huśtawka jest połączona z wieżą, to podczas gdy jedno dziecko się huśta drugie może się powspinać. Poza tym na dole wieży może być umieszczona piaskownica. Natomiast zabawa jest już w pełni zadowalająca, jeśli w zestawie jest jeszcze zjeżdżalnia. Takie komplety wyglądają bardzo estetycznie, bo po pierwsze zwykle wykonane są z drewna pomalowanego na ładne kolory, a po drugie wykańcza się je wesołymi daszkami. To właściwie skoncentrowany plac zabaw. Dzieci mogą bawić się na nim całymi godzinami. Dzięki temu chętniej spędzają czas na powietrzu, a potem mają większy apetyt i lepiej śpią. Bywa również tak, że huśtawka z daszkiem, drabinką i zjeżdżalnią znajduje się na pobliskim placu zabaw. Tak może być zwłaszcza wtedy, gdy nie ma nim wystarczająco dużo miejsca, żeby postawić wiele osobnych elementów. Z drugiej strony jest to bardzo wygodne dla rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko, bo kiedy ich pociechy bawią się w jednym miejscu, a nie w kilku  na raz, to łatwiej je upilnować.