Huśtawki dla chomików, szynszyli, kanarków

Okazuje się, że nie tylko dzieci uwielbiają huśtanie. Dotyczy to także niektórych zwierząt. Przy tym nie trzeba im robić huśtawki z belek czy rur, można wykonać coś znacznie skromniejszego i łatwiejszego.

Chomikowi wystarczy w zupełności zabawka zrobiona z rolki po papierze toaletowym i sznurka. Będzie się w niej huśtał, a być może nawet spał. Zamiast tekturowej rolki można też użyć czegoś bardziej trwałego, na przykład uszyć tubę czy rodzaj kosza z grubego materiału. Natomiast chomiki lubią podgryzać tekturę. Właściwie nawet deseczka zawieszona w klatce na sznurkach może być miejscem do zabaw i odpoczynku. Taką deseczkę można też wykorzystać w inny sposób, na zasadzie równoważni. Trzeba przytwierdzić deseczkę do jakiegoś pionowego elementu w taki sposób, żeby chodzą po niej zwierzę zaczynało zjeżdżać w pewnym momencie w dół. Bez względu na to czy zrobimy chomikowi coś, co będzie służyło raczej do zabawy czy też rodzaj hamaka na pewno będzie zadowolony.

Również szynszyle lubią rozmaite huśtawki. Ponieważ są trochę większe od chomików potrzebują mocniejszych konstrukcji. Odpowiednia będzie deseczka zawieszona na małych łańcuchach lub mocnych sznurkach. Jednak wygodne miejsce do odpoczynku i pohuśtania się, które będzie zrobione z materiału również świetnie się tu nada. Z kolei kanarki nie potrzebują jakiś specjalnych leżanek. Dla nich najlepszą huśtawką będzie konstrukcja z patyczka, na którym łatwo będzie się im utrzymać oraz dwóch sznureczków. Można zrobić również odpowiednio dużą obręcz ze sznurka czy bawełny. Wówczas kanarek będzie mógł ja również skubać dla zabawy. Taka huśtawka będzie dobra do siadania na niej, żeby poprzyglądać się światu, pohuśtać lub podrzemać. Uprzyjemnianie czasu naszym pupilom jest bardzo ważnym elementem dbania o nie. Okazuje się, że nie zawsze trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby ładnie urządzić im klatkę. Często wystarczy po prostu dobry pomysł i chociażby minimalne zdolności manualne. Zwierzątka na pewno będą nam bardzo wdzięczne za to, że uwzględniamy ich potrzeby. Oczywiście huśtawki dla zwierząt można również kupić w sklepie zoologicznym lub przez Internet.