Huśtawki ogrodowe metalowe, materiałowe, z rattanu

Ogród ma być miejscem, o które dbamy sadząc tam kwiaty i krzewy, ale również letnim pokojem, w którym się wypoczywa. Dlatego trzeba się zastanowić czy chcemy mieć w nim ładny stolik i krzesła, a może po prostu leżaki? Wiele osób decyduje się na huśtawkę.

Oczywiście huśtawka i to najlepiej ze zjeżdżalnią jest niezbędnym elementem ogrodu, jeśli często bawią się w nim dzieci. Natomiast dorośli również bardzo lubią odpoczywać bujając się, ale raczej powoli. Często kupują w tym celu nieco większe huśtawki z oparciem, na których mogą siedzieć nawet 2 lub 3 osoby. Są to huśtawki na łańcuchach lub wolnostojące, których nie wkopuje się do gruntu na stałe. Niektórzy stawiają je na tarasie, kiedy zrobi się nieco chłodniej. Stelaż najczęściej wykonany jest w takim przypadku z metalu, ale może być też z drewna. Do jednych z najchętniej wybieranych huśtawek należą te, które zrobione są z metalowych rur i kratki, mają daszek z materiału oraz wygodne poduchy. Dzięki temu wypoczynek na nich jest naprawdę wygodny i nie trzeba się martwić, że słońce może za bardzo razić. Metal może być też łączony z włóknem syntetycznym.

Nie da się jednak ukryć, że huśtawki z drewna mają dużo uroku. Pewien problem polega na tym, że ciężko jest znaleźć lub zrobić taką huśtawkę, żeby można było wygodnie przesiadywać na niej kilka godzin, na przykład czytając książkę. Za to bardzo klimatyczne i wygodne są huśtawki z rattanu. Wyglądają trochę jak wiszący kosz, w którym można się schować. Robi się je na specjalnym stojaku albo na sznurze. Środek wykłada się poduchami i można się relaksować. Są to jednoosobowe huśtawki. Takie, na których może siedzieć więcej osób lub można się położyć są robione raczej z technorattanu, czyli tworzywa sztucznego, które wygląda jak rattan. Ten ekologiczny materiał jest odporny na działanie promieni UV oraz deszczu. Jest trwały i dobrze się prezentuje. Poza tym łatwo się go czyści. Te zalety powodują, że wiele osób chętnie decyduje się na zakup tego typu huśtawki. Oczywiście układa się na niej dobrane rozmiarowo poduchy. Można też liczyć na ochronę przed słońcem w postaci daszku. Zawsze warto poszukać huśtawki z atestem, bo będzie na pewno bezpieczna.