Wiszące fotele, kosze i ławki ogrodowe

Żeby zapewnić sobie miły i wygodny wypoczynek we własnym ogrodzie można pomyśleć o wiszącym fotelu. O ile dla dzieci huśtawka, to coś co służy do zabawy, dorośli wolą spokojne bujanie oraz uczucie miękkości pod pupa i plecami.

Taki ogrodowy fotel można zawiesić na sznurze lub łańcuchu. Ewentualnie kupuje się wersję na czymś w rodzaju specjalnego stojaka. Wiszące fotele wykonuje się z różnych materiałów, ale zawsze istnieje możliwość wyłożenia ich miękkimi poduchami. W związku z tym można powiesić w swoim ogrodzie fotel z materiału, metalu, sznurka, tworzywa sztucznego czy wikliny. Fotele z wikliny czy rattanu wyglądają jak odwrócone kosze. Kiedy się w nich usiądzie widać zwykle tylko nogi. Jest to więc jednocześnie dobre schronienie przed mocnymi promieniami słonecznymi. Huśtawki z rattanu lub wikliny wyglądają bardzo ładnie i przytulnie, aż ma się ochotę w nich usiąść i poczytać w spokoju książkę lub uciąć sobie drzemkę.

Wiele osób chętnie stawia w swoim ogrodzie meble z drewna czy z balii. Niewątpliwie tworzą one wyjątkową atmosferę. Stoliki, krzesła, ławy, donice, altanki. Oczywiście można również zrobić taką huśtawkę. Jeżeli ma być ona przeznaczona do odpoczynku, a nie do zabawy, to warto pomyśleć o wiszącej ławce. Można ją nawet wykonać samodzielnie. Najpierw stawia się stelaż z drewnianych bali, które muszą być oczywiście odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane. Używa się po dwóch słupów po bokach i po ich wkopaniu w ziemię układa się na nich kolejny. Na nim należy zamontować obręcze lub haki do zawieszenia ławki. Następnie zbija się ławkę, montuje do niej łańcuchy i wiesza. Chociaż opis wygląda dość prosto, to trzeba w to włożyć trochę pracy i wysiłku. Natomiast efekty będą na pewno zadowalające. Skoro mowa o wiszących meblach, to warto tu przypomnieć, że również urządzając klatkę dla zwierzaka można pomyśleć właśnie o czymś takim. Huśtawkę dla zwierzątka można zrobić samemu lub kupić ją w sklepie zoologicznym. Na pewno sprawimy naszemu pupilowi wielką radość. Przecież prawie każdy lubi się pohuśtać czy pobujać.